Gościmy

Dzisiaj jest: 24 maj,2022 roku

Weekendowa impreza w Gackach: "Nurek w wianku, czyli noc świętojańska inaczej..."

Nowy sezon rozpoczęty, a to czas, żeby się spotkać w większym gronie, ponurkować, rozciągnąć się na trawie przy ognisku i wspólnie spędzić czas, a więc...

... w terminie 1-2 lipca organizujemy weekendowy wyjazd nurkowo-rekreacyjno-towarzyski.

 

 

Nurek w wianku, czyli noc świętojańska inaczej...

Wyjazd nie jest komercyjny i nie przewidujemy składek. Pobyt i wyżywienie we własnym zakresie. Przyjechać może każdy, kto już nurkuje, chciałby rozpocząć przygodę z wodą lub zwyczajnie spędzić miło czas w sympatycznym towarzystwie. Można więc zabrać rodzinę i przyjaciół. Sprzęt do nurkowania i grillowania mile widziane.     

Gacki k. Pińczowa to miejscowość około 100 km od Krakowa w kierunku Buska Zdroju (woj. świętokrzyskie). Do dyspozycji jest pole namiotowe w ośrodku Loch Ness, domki oraz przyczepy campingowe i własne kąpielisko z plażą (zbiornik wodny „Pompa”). Na terenie ośrodka znajdują się również obiekty sanitarne, kuchnie oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.   

W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się zalane wyrobisko pokopalniane na podłożu gipsowym i wapiennym (zbiorniki „Podkowa” i „Grabieniec” – głębokość maksymalna 17 m)

W związku z koniecznością rezerwacji miejsc, prosimy wszystkich zainteresowanych o jak najszybsze potwierdzenie swojego przybycia, wraz z informacją o ilości osób, namiotów i samochodów. Można również osobiście dokonać wcześniejszej rezerwacji domków lub przyczep campingowych.  

JAK DOJECHAĆ DO LOCHNESS?
Jadąc od miejscowości Bogucice należy skręcić w kierunki Gacki. Po przejechaniu około 3 km nastąpi zjazd drogi w dół i po lewej stronie będzie widać Zakład Gipsowy i stację paliw. Tu należy skręcić w prawo (nie wjeżdżać do Gacek) i jechać pod górę około 300m. Po prawej stronie będzie widać oberwane skały, nastąpi rozwidlenie drogi w prawo i lewo. Należy skręcić w prawo, przejechać kilkadziesiąt metrów i pierwszy napotkany wjazd doprowadzi nas do Loch Ness. Jadąc od miejscowości Chrobierz należy kierować się na miejscowość Gacki. Na pierwszym skrzyżowaniu w Gackach należy jechać cały czas prosto, wyjechać poza osiedle. Po prawej stronie widać będzie fabrykę, wtedy też trzeba skręcić w lewo i jechać analogicznie jak w opisie powyżej. Jadąc od miejscowości Krzyżanowice, skręcić na skrzyżowaniu w Gackach w lewo i dalej analogicznie jak powyżej. 

http://lochness-cennik.blog.onet.pl (tu również mapa dojazdowa)
- pole namiotowe 6-7 zł / doba
- parking 3 zł/doba
- możliwość wynajmu domku lub campingu  

PROGRAM WYJAZDU:    

SOBOTA – 1 lipca
- przyjazd do Gacek; sugerujemy przyjechać w godzinach porannych tj. do godz. 12:00
- w ciągu dnia możliwość nurkowania*, wspólne grillowanie i zabawy na plaży
- koło godziny 21:00 wspólne ognisko; impreza wieczorna.
W trakcie imprezy pasowanie płetwą nowych nurków i oficjalne przyjęcie ich do grona klubowiczów.  


NIEDZIELA – 2 lipca
- nurkowania c.d. , czas wolny, rekreacja i odpoczynek :)  

Prosimy o informacje dotyczące uczestnictwa w wyjeździe, liczby osób i namiotów do 20 czerwca, w celu dokonania rezerwacji.


Pozdrawiamy i do zobaczenia.  

 


Kontakt:
Jarosław Kur
0509 548 293
Marta Niećko 0691 441 827 

*zapewniamy obecność instruktorów nurkowych. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu nurkowego w naszym klubie po wcześniejszym kontakcie.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Klub wypraw nurkowych, Nurkowanie Kraków, Bochnia, Tychy, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Nowy Sacz, Oswiecim, Tarnow. Turystyka nurkowa - Organizujemy safari nurkowe, Egipt Chorwacja, inne kraje. Kursy nurkowania, szkolenia nurkowe, CMAS, IANTD, PADI, Wypożyczalnia sprzętu nurkowego, nabijanie butli nurkowych. Nurkowania na Zakrzówku, nurkowania w Jaworznie, nurkowanie na koparkach. Tanie nurkowanie. Safari w Egipcie. Wraki północne. Nurkowanie Egipt.