Dzisiaj jest: 24 maj,2022 roku

O nas

 

Historia

Klub "Nototenia" został założony w 1978 roku jako klub akademicki przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i w takiej formie działał do roku 1994. Od początku swojej działalności jest szkoleniowo afiliowany przy Komisji Działalności Podwodnej Zarządu Głównego PTTK, jako przedstawiciela Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej (CMAS) w Polsce.

Założycielami Klubu było dwóch pracowników AWF w Krakowie - Jan Król oraz Mikołaj Ostrowski. Pierwszym prezesem klubu po wyborach w roku 1979 został Jan Król. Kolejnymi prezesami byli Andrzej Ostrowski, Zbigniew Kaczmarek, Bogdan Grzywniak, Grzegorz Bernaciak, Maciej Paleta, Aleksander Władyka. Aktualnym prezesem Klubu jest Maciej Tomaszek. W 1995 roku Klub został zarejestrowany jako stowarzyszenie. Podczas działalności klubowej zorganizowano wiele wypraw zagranicznych, organizowano też obozy szkoleniowe nad polskimi jeziorami.

 

A teraz...

Po 30  latach od powstania, Nototenia nadal szkoli nowych miłośników nurkowania, organizuje kursy na kolejne stopnie, kursy specjalistyczne, warsztaty doszkalające i nurkowania rekreacyjne. Nurkujemy w kamieniołomie Zakrzówek w Krakowie, w Jaworznie na koparkach, w polskich jeziorach, w Bałtyku, w Morzu Czerwonym, w Chorwacji i wielu innych miejscach.

Nototenia to nie tylko nurkowanie latem. To też zajęcia na basenie - kursy dla początkujących i ćwiczenia z doskonalenia pływania i nurkowania dla zaawansowanych. Ale Nototenia to przede wszystkim ludzie. To atmosfera spotkań, gdzie można pogadać, powspominać wyprawy nurkowe, dyskutować o sprzęcie, technice i wymieniać się opiniami na temat miejsc nurkowych.

 

Prezes SKKP NOTOTENIA Maciej Tomaszek

Instruktor, ratownik, podróżnik, filmowiec i fotograf

Motto nurkowe:

Planuj każde nurkowanie i nurkuj zgodnie z tym planem” & “Plan The Dive, Dive The Plan”

Zawsze najważniejsze:

„Ludzie, Pasja , Przygoda” & „ People, Passion, Adventure

Człowiek o wielkich pasjach. Związany z klubem Nototenia od 1995 roku, prezes od 2003 roku. Instruktor z ogromnym kilkunastoletnim doświadczeniem w nurkowaniu, wspinaczce skalnej, taternictwie jaskiniowego, (uprawnienia państwowe), Ratownik WOPR ( uprawnienia zawodowe ) Były prezes Sekcji Taternictwa Jaskiniowego  Klubu Wysokogórskiego Kraków oraz  członek zarządu Klubu Wysokogórskiego Kraków. Założyciel i członek Podkomisji Nurkowania Jaskiniowego przy PZA  Kierownik pierwszych wypraw eksploracyjnych w masyw Kanin, w wyniku których w 2005 roku zespół STJ KW Kraków otrzymał Kolosa w kategorii eksploracja jaskiń. Uczestnik wyprawy S/Y „Stary” Northwest Passage Jubilee Voyage 2006 W trakcie wyprawy aktywna działalność nurkowa, wspinaczkowa miedzy innymi na Grenlandii, Ameryce Północnej i Centralnej, wyprawa nagrodzona wieloma wyróżnieniami Travelery 2006, Kolos, Srebrny Sekstant i inne. Jako operator filmowy oraz specjalista od nurkowania, wspinania oraz  jaskiń bierze udział w produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych. Pomysłodawca, uczestnik i kierownik kilkudziesięciu wypraw nurkowych, wspinaczkowych oraz jaskiniowych w różne dzikie i nieznane zakątki świata.

 

 

Instruktorzy szkolący w SKKP NOTOTENIA:

 

Instruktorzy CMAS KDP PTTK

Maciej Tomaszek

Łukasz Leśniak  

Wojciech Mikus

Maciej Paleta

Tomasz Frankiewicz

Dariusz Rauczyński

Aleksander Władyka

 Emanuel Miemiec  

 

Instruktorzy CMAS KP LOK

Maciej Tomaszek

Wojciech Mikus

Maciej Paleta

Tomasz Frankiewicz

Dariusz Dyda

 Tomasz Dzięgiel 

Adam Czapla 

Tomasz Pawela 

 

Instruktorzy PADI

Dariusz Szylko

Łukasz Leśniak

Paweł Bogunia

 

Instruktorzy SDI/TDI

Marcin Śliz 

Tomasz Jaroszewski  

 

Instruktorzy NAUI

Maciej Tomaszek

Maciej Paleta

Wojciech Hodorowicz 

 

Instruktorzy DAN

Maciej Tomaszek

Maciej Paleta

Wojciech Mikus

Dariusz Dyda

Tomasz Frankiweicz 

 

Lekarze klubowi:

dr Marta Smolińska - Paleta

dr Bogusław Bąk

dr Barbara Ciszewska

dr Kazimierz Głowacki

 

Webmaster:

Marta Skorupska

 

 
Klub wypraw nurkowych, Nurkowanie Kraków, Bochnia, Tychy, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Nowy Sacz, Oswiecim, Tarnow. Turystyka nurkowa - Organizujemy safari nurkowe, Egipt Chorwacja, inne kraje. Kursy nurkowania, szkolenia nurkowe, CMAS, IANTD, PADI, Wypożyczalnia sprzętu nurkowego, nabijanie butli nurkowych. Nurkowania na Zakrzówku, nurkowania w Jaworznie, nurkowanie na koparkach. Tanie nurkowanie. Safari w Egipcie. Wraki północne. Nurkowanie Egipt.