Dzisiaj jest: 01 lipiec,2022 roku

Wyprawa nurkowa Austria 2009

Termin:  5-9.09.2009

 

ilość miejsc max 10 - zostały 4 miejsca 

 

Koszty wyjazdu 850 zł 

Cena zawiera: 4 noclegi ze śniadaniem,  pozwolenie na nurkowanie Austria, butle, balast, powietrze (bez limitu), ubezpiecznie, opieke instruktora

Cena nie zawiera: przejazdu,  wyżywienia ( obiadów, kolacji )


Informacje: Maciej Tomaszek tel. 509 548 203

 

Image 

 

Więcej informacji:

 


Attersee:

Liczne interesujące miejsca do nurkowania, np. Alexenau między Weyregg i Steinbach lub słynne Kohlbauernaufsatz koło Unterach, fascynujące ze względu na stromą ścianę o wysokości 28 m. Jezioro Attersee jest bardzo zarybione i oferuje wspaniałe przyrodnicze atrakcje: ramienice i moczarki, okonie i płotki można obserwować na głębokości od 3 do 25 m.


Mondsee:

Ściany Harnischwand, Kreuzstein i doskonale wycięta stroma ściana między Scharfling a St. Lorenz to hity, które oferuje swoim fanom jezioro Mondsee. Jako jedno z najcieplejszych jezior regionu Salzkammergut nie gwarantuje zbyt dobrej widoczności.


Hallstätter See:

Raj dla nurków. Jezioro jest bardzo zarybione, tutaj łowi się największe szczupaki na całym pojezierzu Salzkammergut. Imponująca podwodna flora: łąki alg i drzewa, szczególnie na wschodnim brzegu. Ostre ściany na brzegu zachodnim z ciekawymi formacjami skalnymi i bardzo dobrą widocznością (okonie, pstrągi, ślimaki) są charakterystyczne dla tego obszaru. Dobre oferty na nurkowanie pod lodem.


Traunsee:

Jezioro Traunsee jest najgłębszym jeziorem Austrii (196 m). Bardzo ciekawe ze względu na ściany. Głębokie nawisy wymagają sporych umiejętności nawet od doświadczonych nurków. Sucha pianka, lampa i podwójny reduktor w przypadku nurkowania w jeziorze Traunsee należą do standardowego wyposażenia. Fascynujące miejsca do nurkowania, takie jak Wyspa Miłości, Karbach, Czarna Madonna i Ściana Lwa są warte każdego wysiłku.


Vorderer Langbathsee:

Położone w pobliżu jeziora Traunsee jest kolejnym przyrodniczym rajem dla nurków z widocznościa do 20 m. Na niektórych brzegach nurkowanie jest zabronione, dlatego trzeba koniecznie zasięgnąć informacji o dozwolonych miejscach. Nurkowanie pod lodem surowo wzbronione!


Jeziora Gosauseen:
Strome ściany, ciekawe dla amatorów podwodnej fotografii, są charakterystyczne dla przedniej części jeziora Gosausee, przejrzyste tylne jezioro Gosausee kryje bajkowy podwodny las. Ryby: okonie, szczupaki, olszówki i pstrągi.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Klub wypraw nurkowych, Nurkowanie Kraków, Bochnia, Tychy, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Nowy Sacz, Oswiecim, Tarnow. Turystyka nurkowa - Organizujemy safari nurkowe, Egipt Chorwacja, inne kraje. Kursy nurkowania, szkolenia nurkowe, CMAS, IANTD, PADI, Wypożyczalnia sprzętu nurkowego, nabijanie butli nurkowych. Nurkowania na Zakrzówku, nurkowania w Jaworznie, nurkowanie na koparkach. Tanie nurkowanie. Safari w Egipcie. Wraki północne. Nurkowanie Egipt.