Dzisiaj jest: 14 listopad,2019 roku

Popłyń w jeden z ostatnich rejsów z załogą S/Y Stary!

 

Image Image

 

Zapraszamy członków Nototenii (i nie tylko), do wspólnego rejsu. Poznaj ludzi pasję przygodę!

 

 

Terminy: 12.04. - 19.04      (7 dni)   wyprawa żeglarska  - brak miejsc                  Cena: 690 zł + 300 zł

                           19.04. - 26.04      (7 dni)     wyprawa nurkowa - 2 wolne miejscaCena        : 1000 zł + 300 zł 

 

Trasa: Świnoujście - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Sassnitz - Świnoujście      

 


 

Informacje: Maciej Tomaszek 509 548 203, email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

Więcej o rejsie:

 

Długość trasy: 330 Mm.

Celem naszego rejsu będzie odwiedzenie najciekawszych zakątków zachodniego Bałtyku, a także szkolenie podczas żeglugi na wymagających akwenach Sundu i najbliższego nam morza. Ze Świnoujścia skierujemy się w kierunku Cieśniny Sund. Będzie czekała nas ponad doba żeglugi, którą wykorzystamy na zapoznanie się z jachtem i szkolenie w nawigacji. Bramą Kopenhagi będzie Kanał Falsterbo, który pozwoli nam na jakiś czas odejść od ruchliwych tras wielkich statków. Po przejściu kanału będziemy podziwiać wielki most z Dani do Szwecji, a następnie skierujemy się już do centrum pięknego portu, jakim jest Kopenhaga.
Po intensywnym zwiedzaniu duńskiej stolicy, odwiedzeniu Tivoli, browaru Carlsberga, muzeum figur woskowych, wypłyniemy na wody cieśniny Sund. Jeśli czas na to pozwoli, odwiedzimy Helsingor, gdzie znajduje się osławiony Zamek Hamleta. Następnie skierujemy się na południowy zachód by dotrzeć do brzegów perły Bałtyku - wyspy Bornholm. Oferuje ona wiele interesujących miejsc do postoju jachtu, a także fantastyczne możliwości podróżowania rowerem. Odwiedzimy Ronne lub Hammershaven położony przy ruinach wielkiego zamku. Jeżeli czas pozwoli dopłyniemy do położonej nieopodal malutkiej wysepki Christianso, nazywanej "perłą Bałtyku". Zostawiając Bornholm za rufą skierujemy się do Świnoujścia, gdzie będziemy świętować zakończenie rejsu.

Możliwa modyfikacja trasy

 

Cena zawiera:

    * Czarter jachtu;
    * ubezpieczenie jachtu;
    * pomoce nawigacyjne;
    * środki bezpieczeństwa;
    * pracę kapitana;
    * organizację rejsu.

Koszty dodatkowe:

Składka 300 zł na jedzenie, opłaty portowe i paliwo - do rozliczenia w ostatnim porcie. Rejsy rozpoczynają się i kończą w marinie w Basenie Północnym w Świnoujściu (start W1 i koniec W4 - marina JK AZS Szczecin), start rejsów w soboty o godz. 16:00, zakończenie w następną sobotę o godz. 12:00.

 

Wymagania:

Umiejętności i stopnie żeglarskie nie są wymagana, ale mile widziane. Osoby z uprawnieniami żeglarskimi będą pełnić funkcje oficerskie. Uczestnicy rejsu pełnią funkcje członków załogi i wspólnie wykonują prace na jachcie. Szkolenie: Bezpieczeństwo, nawigacja zliczeniowa, namiary, obsługa Chartplottera (mapy elektroniczne), obsługa Radaru Staż: Po zakończeniu rejsu kaitan wystawia opinię z rejsu i wpisuje staż do książeczki żeglarskiej. Staż jest ważny do uzyskiwania wyższych stopni żeglarskich - sternik jachtowy, jachtowy sternik morski, kapitan jachtowy.

Jacht:

Nasz jacht sprawdzilismy we wszystkich szerokościach geograficznych od lodów Arktyki i Antarktyki do tropikalnych wysp Karaibów. Stary jest pierwszym i jak dotąd jedynym polskim jachtem który opłynął obie Ameryki - dookoła przylądka Horn i pokonał Northwest Passage. Jacht wrocil wlasnie z rocznej wyprawy dookoła Ameryki Północnej i jest wyposażony w wiele niestandardowych urządzeń elektronicznych ułatwiających żeglugę i życie na jachcie. Na jachcie są wygodne koje dla 10 osobowej załogi, jednak na większość naszych rejsów nie zabieramy więcej niż 8 osób co sprawia że kazdy na jachcie ma wiecej przestrzeni.

Wyposażenie:

    * Ratunkowe: dla 10 osób (żegluga oceaniczna), radiopława EPIRB, transponder radarowy SART, tratwa ratunkowa, pławki dymne, koła ratunkowe, szelki asekuracyjne, pasy ratunkowe;
    * nawigacyjne: Chartplotter map elektronicznych C-Map, GPS Garmin, Navtex (odbiornik ostrzeżeń nawigacyjnych i meteo), wiatromierz Simrad, Autopilot SIMRAD AP 25 z systemem sterowania wewnętrznego. Radar SIMRAD RA 30;
    * inne: ogrzewanie WEBASTO, elektryczna winda kotwiczna, komplet zagli marszowych i sztormowych, silnik stacjonarny 75 Km, pełne wyposażenie kambuza, kuchenka gazowa, lodówka.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Klub wypraw nurkowych, Nurkowanie Kraków, Bochnia, Tychy, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Nowy Sacz, Oswiecim, Tarnow. Turystyka nurkowa - Organizujemy safari nurkowe, Egipt Chorwacja, inne kraje. Kursy nurkowania, szkolenia nurkowe, CMAS, IANTD, PADI, Wypożyczalnia sprzętu nurkowego, nabijanie butli nurkowych. Nurkowania na Zakrzówku, nurkowania w Jaworznie, nurkowanie na koparkach. Tanie nurkowanie. Safari w Egipcie. Wraki północne. Nurkowanie Egipt.